Maliny: podsumowanie września na rynkach hurtowych

Z powodu pogody maliny charakteryzują się coraz gorszą jakością. Jednakże póki co w ostatnich tygodniach na rynkach hurtowych nie nastąpiły gwałtowne zmiany cen.

Od początku września w Podlaskim Centrum Rolno-Towarowym w Białymstoku utrzymuje się cena 16 – 18 zł za kilogram malin, które sprzedawane są pojemnikach po 250 gram. Pod koniec sierpnia obowiązywała cena 20 – 22 zł/kg.

Od 13 września na wrocławskiej giełdzie Targpiast owoce te kosztują 12 – 18 zł za kilogram (również sprzedawane są po ćwierć kilo). Wcześniej przez trzy tygodnie cena utrzymywała się na poziomie 10 – 14 zł/kg.

Na początku tego tygodnia w Wielkopolskiej Gildii Rolno-Ogrodniczej maliny, sprzedawane w półkilowych pojemnikach, kosztowały od 10 do 14 zł za cały kilogram, natomiast od wczoraj obowiązuje cena na poziomie 14 – 16 zł/kg. W pierwszych dniach obecnego miesiąca owoce kosztowały w Poznaniu 14 – 18 zł/kg, jednak później cena zaczęła spadać, aż 17 września wyniosła 6 – 16 zł/kg. Tydzień temu klienci płacili 12 – 18 zł/kg.

Przez cały wrzesień cena malin podlegała wahaniom na Warszawskim Rolno-Spożywczym Rynku Hurtowym. Na przełomie miesięcy owoce kosztowały 7 – 10 zł/kg, 8 września cena skoczyła do 10 – 12 zł/kg, następnie od razu spadła o 4 zł. W połowie miesiąca klienci w Broniszach płacili 8 – 10 zł/kg, natomiast na początku ubiegłego tygodnia 12 – 15 zł/kg. Od zeszłej środy cena utrzymuje się na poziomie o 2 zł niższym.

Od tego wtorku klienci Łódzkiego Rynku Hurtowego Zjazdowa za dwa półkilowe pojemniki malin płacą 9 – 10 zł. W poniedziałek cena wynosiła 10 – 13 zł/kg, w zeszłym tygodniu była o 1 – 2 zł niższa. Na początku miesiąca koszt kilograma owoców ustabilizował się na poziomie 8 – 11 zł, w połowie września cena minimalna spadła o 2 zł.

Na Lubelskim Rynku Hurtowym Elizówka kilogram malin od tygodnia kosztuje 8 zł (sprzedawane są po pół kilograma). W pierwszej połowie września owoce te nie były dostępne, natomiast w drugiej cena spadła z 10 do 7 zł/kg.

Do wczoraj przez ponad 7 tygodni koszyczek malin na Sandomierskim Ogrodniczym Rynku Hurtowym kosztował od 6 do 7 zł. Dzisiaj jego cena spadła o 1 zł.

Do 3 września maliny były dostępne w Podkarpackim Centrum Hurtowym Agrohurt w Rzeszowie. Kilogram owoców kosztował 8 – 9 zł.

MichZdan

Tekst pochodzi ze strony notowaniacen.pl
 
 
.