Opracowanie i wdrożenie innowacyjnej linii do zagospodarowania resztek pożniwnych kukurydzy

Ponad 320 tysięcy zł otrzyma spółka POL-MOT Warfama SA w związku z pozytywną rekomendacją PARP dotyczącą dofinansowania realizacji projektu na „Opracowanie i wdrożenie innowacyjnej linii do zagospodarowania resztek pożniwnych kukurydzy”.

Pieniądze z projektu mają być przeznaczone na opracowanie i wprowadzenie na rynek nowego produktu – innowacyjnej linii brykietującej do zagospodarowania resztek pożniwnych kukurydzy dla celów energetycznych.

POL-MOT Warfama SA otrzymała decyzję z PARP przyznającą wsparcie realizacji projektu dotyczącego opracowania i wprowadzenia na rynek innowacyjnej linii do zagospodarowania resztek pożniwnych kukurydzy. Zdaniem przedstawicieli spółki cele projektu zostaną osiągnięte poprzez przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych oraz prac wdrożeniowych, włącznie z uruchomieniem produkcji seryjnej.

W zakres prac przewidzianych jako badania i rozwój produktu wejdzie m.in. analiza dostępności oraz właściwości surowca, opracowanie technologii obróbki kukurydzianych resztek pożniwnych, metodologia stertowania surowca i transportu do linii do brykietowania itp. Otrzymane fundusze umożliwią także wykonanie dokumentacji konstrukcyjnej i technologicznej prototypów maszyn i urządzeń wchodzących w skład linii do zagospodarowania resztek pożniwnych kukurydzy. Czas realizacji tego projektu przypada na lata 2010- 2012. Przy czym prace badawczo – rozwojowe prowadzone są w okresie od 1 listopada 2010 r. do 31 lipca 2012 r., natomiast wdrażanie projektu rozpocznie się 1 sierpnia 2012 roku a zakończy 31 grudnia 2012 roku.

POL-MOT Warfama SA to jeden z największych polskich producentów sprzętu dla rolnictwa oraz jedyna spółka z branży maszyn i urządzeń rolniczych, która jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W roku 2009 spółka otrzymała świadectwo homologacji na samochód marki ZX Auto o nazwie handlowej „Grand Tiger”. Spółka posiada zakład produkcyjny w Dobrym Mieście k. Olsztyna oraz trzy oddziały w Biedaszkach Małych k. Kętrzyna, Opalenicy i Lublinie. Specjalizuje się w produkcji pras zwijających, owijarek, rozrzutników obornika, przyczep, ładowaczy czołowych TUR, ładowaczy zaczepianych i zawieszanych tylnych oraz ciągników rolniczych. Bogata oferta spółki została poszerzona o linię technologiczną do produkcji ekologicznych brykietów, która w chwili obecnej jest najbardziej wydajną tego typu linią na rynku krajowym.

Źródło: warfama.pl

 


 
 
.