Owoce

Hiszpania: zbiory cytrusów w Walencji będą niższe o 9,8%

Szacuje się, że zbiory cytrusów w Walencji w sezonie 2011-2012 wyniosą 3 168 550 ton, co stanowi spadek o około 9,8%. Są to ustalenia tamtejszego ministerstwa rolnictwa.
Więcej

Francja: melony wciąż najchętniej kupowane

Francuscy konsumenci kolejny rok z rzędu wybrali melony ulubionymi letnimi owocami. Analizę preferencji klientów zorganizowało French National Consumers and Users Association (CLCV). Kolejne miejsca w rankingu zajęły białe brzoskwinie, żółte brzoskwinie i morele.
Więcej

Rosja: import cytrusów wzrasta

Z badań przeprowadzonych przez Departament Rolnictwa USA wynika, że od stycznia do kwietnia 2011 wielkość importu owoców cytrusowych do Rosji wzrosła o 29%, porównując do analogicznego okresu roku ubiegłego.
Więcej

Hiszpania: produkcja cytrusów mniejsza o 11%

Kampania cytrusowa dopiero się zaczyna. Perspektywy w La Safor są dobre, ale nie wspaniałe. Szacunki i prognozy prezes Intercitrus, Felipe Juan Narbon określa jako normalne.
Więcej

Wielka Brytania: nietypowa aura przyniosła obfite zbiory

Ciepła wiosna i dość chłodne lato sprawiły, że jesienne zbiory są obfite i dość wczesne na Wyspach. Owoców, jagód i nasion jest po dostatkiem, a drzewa już zmieniają kolory. W rezultacie w niektórych miejscach pejzaż wygląda trochę jak w listopadzie.
Więcej

Francja: katastrofalny sezon śliwkowy

Ten sezon jest katastrofalny, jeśli chodzi o uprawę owoców w departamencie Tarn i Garonna, gdzie rolnictwo jest głównym źródłem dochodów. Przede wszystkim obfite opady deszczu w lipcu przyczyniły się do strat. Najbardziej dotkniętą odmianą śliwek jest Renkloda.
Więcej

Chiny podwajają eksport cytrusów do Rosji

Według analityków z Fruit-Inform Project producenci powinni zwracać uwagę na ekspansję Chin na rosyjskim rynku cytrusów. Dostawcom z ChRL udało się zwiększyć eksport tych owoców do Federacji Rosyjskiej ponad dwukrotnie w ciągu ostatnich 4 lat.
Więcej

Wciąż brakuje mango

Mango wydają się być nieco nieuchwytne w Europie w tej chwili. Nawet jeśli uda się je znaleźć w sprzedaży, nie są niestety tanie. Importer owoców egzotycznych Paul Weetman z Wielkiej Brytanii upatruje przyczyn takiej sytuacji wśród kilku różnych czynników.
Więcej

Słowenia: wzrost produkcji jabłek

Według Fruit-Inform Project europejscy producenci jabłek powinni zwracać większą uwagę na Słowenię. Ten niewielki kraj intensywnie zwiększa obecnie produkcję wysokiej jakości jabłek deserowych.
Więcej

Ukraina czwartym największym producentem jabłek w Europie

Według Fruit-Inform Project Ukraina w tym roku znowu będzie czwartym największym producentem jabłek w Europie. Drugi raz z rzędu zdystansuje Niemcy.
Więcej

Produkcja melonów w Europie

Według statystyk Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa Hiszpania, która w 2009 roku zebrała ponad 1 070 000 ton melonów jest największym producentem tych owoców w Europie (z udziałem 45% w ogólnej produkcji).
Więcej

Hiszpania: czereśnie przyniosły straty

W prowincji Alicante tegoroczna kampania czereśniowa zakończyła się katastrofalnie. Ulewne deszcze nawiedzające region podczas zbiorów przyniosły straty gospodarcze rzędu 18 milionów euro. Opady przyczyniły się do zmniejszenia produkcji aż o 70%. Według optymistycznych szacunków zebrano zaledwie 2 miliony kilogramów.
Więcej

Peru: mandarynki stanowią 5% krajowego eksportu

Stowarzyszenie eksporterów Adex poinformowało, że eksport mandarynek w trzech pierwszych miesiącach tego roku wzrósł o 29% (co oznacza wartość 22 900 000 dolarów) w porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego.
Więcej

Hiszpania: spadła produkcja gruszek

Zgodnie z ostatnimi przewidywaniami służb technicznych spółdzielni rolniczych z Hiszpanii produkcja jabłek powinna sięgnąć w tym roku 501 783 ton, czyli o około 3,2% więcej niż w ubiegłym sezonie, zaś gruszek 427 178 ton, co oznacza spadek o 5%.
Więcej

Rosja: 8-procentowy udział w światowym imporcie owoców

Według analityków z Fruit-Inform Project udział Rosji w światowym imporcie owoców sięgnął 8% pod względem wartości, a jeszcze więcej jeśli chodzi o ilość, jako że konsumpcja szybko rośnie.
Więcej

Strona 3 z 17

 
 
.
 
 


 
 
 
 

Wiedza


Warning: Parameter 1 to modMainMenuHelper::buildXML() expected to be a reference, value given in /arolniczyserwer/plantatorzy/libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 99

Plantacje: używki


Warning: Parameter 1 to modMainMenuHelper::buildXML() expected to be a reference, value given in /arolniczyserwer/plantatorzy/libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 99

Pozostałe działy


Warning: Parameter 1 to modMainMenuHelper::buildXML() expected to be a reference, value given in /arolniczyserwer/plantatorzy/libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 99