Porady

Produkty biobójcze: poprawa bezpieczeństwa zdrowia ludzi i ochrony środowiska

Każdy środek przeciwko szkodnikom, czy do zwalczania bakterii w wodzie, czy ślimaków w przydomowym ogródku, musi uzyskać stosowny certyfikat zanim zostanie wprowadzony do obrotu na terenie UE.
Więcej

Ślimaki mogą, ale nie muszą być problemem w uprawach ozimin

Na przestrzeni ostatnich lat, w uprawach roślin rolniczych, ale także w ogrodach, sadach i w uprawach warzyw, obserwowano masowe pojawy ślimaków. Nie brakuje ich także i w tym roku, ze względu na warunki pogodowe generalnie sprzyjające ich rozwojowi. Ślimaki są szczególnie groźne w okresie wschodów roślin – na wiosnę i jesienią.
Więcej

Stan gleb w Polsce okiem regionalnych ekspertów

Prowadzona przez wiele lat intensywna gospodarka rolna wykorzystująca duże ilości środków chemicznych służących zarówno nawożeniu, jak i ochronie roślin przyniosła wiele negatywnych skutków dla jakości użytków rolnych. Obok tych czynników na stan gleb w Polsce wpływają tradycyjne, dla poszczególnych regionów sposoby prowadzenia upraw i kultura rolna.
Więcej

Planujesz uprawę pszenicy ozimej: pamiętaj o konieczności zwalczania trudnych chwastów

Diflanil 500 SC, to selektywny herbicyd o działaniu kontaktowym, w niewielkim stopniu przemieszczający się w roślinie. Substancją biologicznie czynną tego środka jest diflufenikam (DFF). Przenika on do roślin głównie przez korzenie i pędy kiełkujących chwastów.
Więcej

Młody rolnik a zakup ciągnika?

Ilu letni może być ciągnik?
Więcej

Tilmor 250 EC: nowy fungicyd na rynku

Tilmor 250 EC to wyższa skuteczność zwalczania suchej zgnilizny kapustnych, doskonała kombinacja fungicydu i regulatora wzrostu, oraz uniwersalność, czyli możliwość stosowania zarówno jesienią jak i wiosną.
Więcej

Uprawy ekologiczne: zwalczanie chwastów w zbożach ekologicznych

Rolnik decydujący się na uprawy ekologiczne staje przed lada wyzwaniem, pokonaniem chwastów bez możliwości zastosowania oprysków. Wiele osób zastanawia się czy jest to możliwe? Czy skutecznie da się zwalczyć chwasty bez zastosowania oprysków.
Więcej

Primor 500 WG: środek na mszyce

Primor 500 WG to środek w postaci granulatu, przeznaczony do zwalczania mszyc atakujących zarówno warzywa, sady, zioła.
Więcej

Rzepak: zasady zwalczania szkodników łuszczynowych

Rzepak jest rośliną wymagającą intensywnej i pełnej ochrony przed szkodnikami. Straty w plonie spowodowane żerowaniem owadów mogą prowadzić do znacznego obniżenia potencjału plonowania.
Więcej

Fizjostymulanty: ciągle niewykorzystany potencjał uprawowy

Fizjostymulatory są to preparaty wykorzystywane w uprawie roślin dla usprawnienia procesu ich wzrostu i rozwoju. Oddziałują one na szeroko pojęty metabolizm rośliny, stanowiący podstawę wszelkich procesów fizjologicznych zachodzących w roślinie.
Więcej

Pokazy pracy siewnika Speedliner

Serdecznie zapraszamy na pokazy pracy siewnika do siewu uproszczonego KUHN Speedliner organizowane przez Firmę ROLSERWIS SA z Płocka, autoryzowanego Dealera KUHN.
Więcej

Sady jabłoni: uwaga na szkodniki

W sadach jabłoni obecnie można spotkać zarówno mszycę jabłoniową, letnie pokolenie owocówki jabłkóweczki oraz owady zwójki siatkóweczki.
Więcej

Preparaty fotodynamiczne stosowane w jesiennej ochronie herbicydowej rzepaku

Długi okres wegetacji jesiennej rzepaku ozimego stwarza znakomite warunki dla rozwoju chwastów. Większość rolników zapomina, iż wiosenne odchwaszczanie plantacji powinno mieć tylko charakter korygujący lub interwencyjny.

Więcej

Jaki będzie rzepak jesienią? Czy już teraz możemy zadbać o przyszłoroczny plon?

Wieloletnia praktyka rolnicza pokazuje, że od jesiennej kondycji rzepaku, zależy jaki będzie jego start na wiosnę i przyszłoroczny plon. Niestety, warunki występujące w kolejnych latach często bardzo różnią się od siebie i dlatego należy zawczasu zastanowić się, co zrobić, aby odpowiednio przygotować rzepak do zimy.
Więcej

Amazone rozszerzy swój program kompaktowych bron talerzowych

Na sezon 2011, Amazone rozszerzy swój program kompaktowych bron talerzowych o wersje zaczepiane z nowym podwoziem oraz szerokością roboczą 4, 5 i 6 m: zwrotne i kompaktowo zbudowane brony typu Catros-2T dysponują podwoziem o nowej konstrukcji, złożonym z zaczepu oraz zitegrowanych wahaczy.
Więcej

Strona 3 z 4

 
 
.
 
 


 
 
 
 

Wiedza


Warning: Parameter 1 to modMainMenuHelper::buildXML() expected to be a reference, value given in /arolniczyserwer/plantatorzy/libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 99

Plantacje: używki


Warning: Parameter 1 to modMainMenuHelper::buildXML() expected to be a reference, value given in /arolniczyserwer/plantatorzy/libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 99

Pozostałe działy


Warning: Parameter 1 to modMainMenuHelper::buildXML() expected to be a reference, value given in /arolniczyserwer/plantatorzy/libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 99