Rzepak

Plonotwórczy duet rzepak – biostymulator

Obecnie w szeroko rozumianej produkcji rzepaku jednym z kluczowych jej elementów jest zapewnienie rozwijającym się roślinom optymalnych, lub jak najbardziej do nich zbliżonych, warunków uprawy.
Więcej

Przygotowanie plantacji rzepaku do niekorzystnych warunków zimowych

W tym roku rzepak w większości regionów naszego kraju został posiany w terminie. Sprzyjające warunki pogodowe sprawiły, że tylko nieliczni rolnicy byli zmuszeni opóźnić siewy. Zapowiada się dobry początek wegetacji rzepaku. Jednak wieloletnie doświadczenia pokazują, że o plantacje w trakcie wschodów oraz w pierwszych fazach rozwojowych roślin - przed okresem spoczynku - trzeba wyjątkowo zadbać.
Więcej

Euro-Raps - Europa w Łosiowie

W ramach Dni Otwartych Drzwi Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie (Opolszczyzna) zostały zorganizowane Europejskie Dni Rzepaku „Euro-Raps”. Na stoiskach oraz na poletkach demonstracyjnych podczas prezentacji odmian oraz efektów stosowania środków ochrony roślin przydatnych w uprawie rzepaku specjaliści dzielili się z zainteresowanymi osobami wiedzą i doświadczeniem w uprawie tego gatunku.
Więcej

Dlaczego w uprawie rzepaku warto stosować mikroelementy?

Kombinat Rolny Kietrz Sp. z o.o. jest jednym z najbardziej znanych i najlepszych gospodarstw w Polsce. Od lat znajduje się również w czołówce pod względem innowacyjności w zarządzaniu przedsiębiorstwem rolnym. O czynnikach sukcesu rozmawiamy z Panem Władysławem Podłowskim, członkiem zarządu Kombinatu Rolnego Kietrz Sp. z o.o.
Więcej

Spadek zbiorów rzepaku

Według analityków z Oil World, wiosenna susza znacznie ograniczyła zbiory rzepaku w krajach Unii Europejskiej. Zmniejszyły się one z 20,56 mln ton w 2010/11 r. do 18,91 mln ton w bieżącym roku.
Więcej

Wzrost areału uprawy rzepaku w Wielkiej Brytanii

W bieżącym roku powierzchnia uprawy rzepaku w Wielkiej Brytanii jest większa niż kiedykolwiek.
Więcej

Precyzja w zwalczaniu chorób rzepaku

Najważniejsze choroby rzepaku to sucha zgnilizna kapustnych, zgnilizna twardzikowa, czerń krzyżowych oraz szara pleśń. Wszystkie te choroby mogą być przyczyną znacznych strat w plonie w uprawie tej rośliny.
Więcej

Stymulując rzepak stymulujesz swój dochód

Rzepak na świecie i w Polsce - artykuł dr. hab. Marcina Kozaka z Katedry Szczegółowej Uprawy Roślin Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
Więcej

Przyszłe zbiory rzepaku

Specjaliści oceniają, że areał uprawy rzepaku ozimego we Francji w bieżącym roku jest o 1,3% większy niż rok wcześniej i wynosi 1,47 mln ha.
Więcej

UE: słabe zbiory rzepaku

Jak można wyczytać w najnowszym raporcie IERiGŻ zbiory rzepaku w UE-27 wstępnie ocenia się na 20,1 mln ton (o 7,2% poniżej poprzedniego roku).
Więcej

Strona 1 z 2

 
 
.