Truskawki

Truskawki spod osłon: ceny skupu

Spółdzielnie ogrodnicze, zakłady przetwórcze i chłodnie w dniach 23 – 24 maja skupowały truskawki spod osłon po średniej cenie netto 11,65 zł za kilogram.
Więcej

Hiszpania: przyspieszony koniec sezonu truskawkowego z uwagi na niskie ceny

Spadek cen truskawek poniżej kosztów produkcji powoduje szybszy koniec sezonu truskawkowego w prowincji Huelva. 16 maja Alberto Garrocho, prezes Freshuelva oświadczył, że „na krzakach wciąż jeszcze jest dużo owoców, ale ceny spadły tak nisko, że zbiór jest nieopłacalny.”
Więcej

Holandia: Rosja głównym odbiorcą truskawek

W ciągu trzech pierwszych miesięcy roku eksport holenderskich truskawek utrzymywał się na dość niskim poziomie.
Więcej

Truskawki: coraz niższe ceny krajowych truskawek

W ostatnich tygodniach bądź nawet dniach na rynki hurtowe zaczęły powracać krajowe truskawki. Początkowo wysokie ceny w tym tygodniu wyraźnie spadają.
Więcej

Francuskie truskawki konkurują z hiszpańskimi

Francuskie owoce są mało widoczne na półkach supermarketów, dlatego producenci muszą w jakiś sposób odróżnić je od hiszpańskiej chętniej kupowanej obecnie konkurencji.
Więcej

Możliwości poprawy plonowania i jakości truskawek

Produkcja truskawek w Polsce w okresie ostatniego dziesięciolecia jest dość stabilna, jednakże obserwuje się wyraźne zmiany w strukturze uprawianych odmian...
Więcej

Ukraina: spadek cen truskawek

Ceny krajowych truskawek na Ukrainie maleją pod presją importu. Kampania rozpoczęła się na początku kwietnia. Zbiory w szklarniach trwają.
Więcej

Hiszpania: problemy z sezonem truskawkowym

Początek sezonu truskawkowego w Hiszpanii był dość dobry. Niestety niedawno pojawiły się problemy.
Więcej

Truskawki - złe prognozy

Od momentu pojawienia się późnych odmian amatorzy truskawek mogą się nimi cieszyć do pierwszych przymrozków. W tym roku jest z tym trochę gorzej, bowiem od sierpnia pogoda owocom nie sprzyja, a na dodatek rolnicy mają inne zmartwienie.
Więcej

Biała truskawka o smaku ananasa

Nowy rodzaj truskawki jest dostępny w sieciach Waitrose w Wielkiej Brytanii. Nazwana została pineberry (sosnowa jagoda) i łączy w sobie kształt i teksturę truskawki ze smakiem i zapachem ananasa.
Więcej

Strona 1 z 2

 
 
.