Wiadomości

Koszty produkcji cukru z trzciny cukrowej

Koszty produkcji cukru w Brazylii w ciągu ostatnich 5 lat wzrosły o 38,5%.
Więcej

Transgeniczne rośliny dominują w amerykańskich uprawach

W USA rośliny transgeniczne uprawia się częściej niż tradycyjne odmiany. Wśród uprawianych odmian soi 94% to odmiany transgeniczne.
Więcej

Laureat FNP pomoże polskim hodowcom uzyskać ulepszone odmiany roślin uprawnych

Każda roślina - również rośliny uprawne, w tym jęczmień - produkuje hormony zwane strigolaktonami i wydziela je do ziemi. Tymczasem w ziemi uśpione w postaci nasion czekają pasożyty, które czerpią z innych roślin substancje odżywcze.
Więcej

Kontynuacja prac nad wdrożeniem rynku ziemi rolnej na Ukrainie

Komitet ds. Rolnictwa Rady Najwyższej Ukrainy przedstawił swoją opinię odnośnie rozpatrywanych aktualnie przez ukraiński parlament projektów ustaw „O rynku ziemi".
Więcej

Aktualny stan zbiorów roślin uprawnych na Ukrainie

Ministerstwo Polityki Rolnej i Żywności przedstawiło informacje o wielkości zbiorów określonych roślin uprawnych na Ukrainie.
Więcej

Polskie jabłka w Brukseli

Przewodniczący Buzek, Komisarz Ciolos i Minister Sawicki promowali w Brukseli polskie jabłka łąckie.
Więcej

Materiał siewny – wypłata środków

Agencja Rynku Rolnego kontynuuje wypłaty środków finansowych z tytułu przyznanych dopłat do zużytego w uprawach rolnych w sezonie 2010/2011 kwalifikowanego materiału siewnego.
Więcej

Pakistan: ulewne deszcze monsunowe uderzyły w ogrodnictwo

W prowincji Sindh główne uprawy takie jak cebula, chili, banany, mango oraz wiele innych zostało niemal całkowicie wymytych przez ulewne monsunowe deszcze, które pobiły wszelkie rekordy na przestrzeni ostatnich 100 lat.
Więcej

Niemcy piją najwięcej soków

Niemcy są światowym liderem, jeśli chodzi o picie soków. Spożywają średnio około 40 litrów tych napojów na głowę rocznie. Najczęściej wybierają sok jabłkowy lub pomarańczowy.
Więcej

Holandia: spadek eksportu warzyw i owoców

Eksport świeżych warzyw i owoców z Holandii (wyłączając cebulę i produkty przeznaczenia przemysłowego) był o 8% mniejszy w pierwszym półroczu 2011 roku niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.
Więcej

Strona 3 z 14

 
 
.