Wiadomości

Ukraina: największa wystawa i konferencja na temat świeżych produktów

Największa tego typu wystawa w kraju odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Wystawowym mieszczącym się przy Placu Browarskim 15 w Kijowie w dniach 30 listopada – 2 grudnia 2011 r.
Więcej

Weto prezydenta wobec ustawy o nasiennictwie – stanowisko ministra rolnictwa

Na stronie MRiRW zamieszczone zostało stanowisko ministra Sawickiego w związku z zawetowaniem w dniu dzisiejszym przez prezydenta Bronisława Komorowskiego ustawy o nasiennictwie.
Więcej

Ukraina: kolejny spadek cen owoców i warzyw

Najnowsze zeszłotygodniowe zestawienie cen owoców i warzyw na Ukrainie stworzone przez Fruit-Inform Project wykazało kolejny spadek stawek o 15,7%. To jedna z najgwałtowniejszych obniżek w tym roku, choć tendencja zniżkowa jest obserwowana 12. tydzień z rzędu.
Więcej

Żniwa trawy żubrowej - najbardziej aromatyczne zbiory w Polsce

Wakacje to okres najintensywniejszych żniw trawy żubrowej. Jej zbiory to tajemnicza, wymagająca wiedzy i doświadczenia praca. Miejsca, w których rośnie turówka wonna (powszechnie nazywana trawą żubrową) znane są tylko nielicznym.
Więcej

Kontrowersyjne prognozy tegorocznych zbiorów zbóż na Ukrainie

Ministerstwo Polityki Rolnej i Żywności Ukrainy przedstawiło najnowszą prognozę poziomu tegorocznych plonów zbóż na Ukrainie.
Więcej

OBOP: zdecydowana większość Polaków nie zwraca uwagi na to, co je

Aż 82 proc. Polaków nie stosowało w ostatnim roku żadnej diety i nie zwracało uwagi na to, co jest bardziej korzystne dla zdrowia - wykazały opublikowane ostatnio badania TNS OBOP.
Więcej

Dopłaty do materiału siewnego

W czerwcu 2011 r. Agencja Rynku Rolnego zakończyła przyjmowanie wniosków o dopłaty do elitarnego lub kwalifikowanego materiału siewnego.
Więcej

Dopłaty do materiału siewnego – działania ARR

W czerwcu 2011 r. zakończył się okres przyjmowania przez ARR wniosków o dopłaty do elitarnego lub kwalifikowanego materiału siewnego wykorzystanego w sezonie 2010/2011.
Więcej

Europejskie Konsorcjum Na Rzecz Biostymulatorów

14 czerwca 2011 roku, w Brukseli powstało Europejskie Konsorcjum Na Rzecz Biostymulatorów.
Więcej

Frost & Sullivan: Czy biopaliwa drugiej generacji zdobędą rynek?

Tomasz Kamiński, analityk Frost & Sullivan, komentuje możliwą komercjalizację biopaliw drugiej generacji i ich zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym.
Więcej

Strona 4 z 14

 
 
.