Wiadomości

Dopłaty do materiału siewnego – pomoc de minimis

Od 15 stycznia do 30 maja 2011 r. rolnicy, w ramach pomocy de minimis, złożyli blisko 32,8 tys. wniosków o przyznanie wsparcia finansowego z tytułu wykorzystanego kwalifikowanego materiału siewnego pod zbiory w 2011 r.
Więcej

Uprawa roślin transgenicznych na świecie

Powierzchnia uprawy roślin transgenicznych na świecie w 2010 r. osiągnęła 148 mln ha. Była ona o 10% większa niż rok wcześniej. W porównaniu z 1996 r. wzrosła ona 87 razy.
Więcej

Szalejąca E. Coli – czy powinniśmy się obawiać?

15 osób nie żyje, 1200 zachorowało w Niemczech, zakażeni są też w Szwecji, Danii, Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Austrii, Szwajcarii, a nawet Polsce (do szczecińskiego szpitala trafiła pierwsza osoba zarażona groźnym szczepem bakterii).
Więcej

Problem obrotu podrobionymi środkami ochrony roślin

W maju policjanci ujawnili i przerwali działalność kolejnej nielegalnej linii produkcyjnej środków ochrony roślin /źródło: KWP Lublin/.
Więcej

Wzrost importu soi do Chin

Specjaliści szacują, że w przyszłym roku gospodarczym Chiny będą importować 58 mln ton soi, czyli o 5,5% więcej niż w bieżącym roku.
Więcej

Otwarcie rynków pracy: Nie było czego się bać

Żadnego zalewu, tsunami czy naporu. Austria i Niemcy, które 1 maja w końcu otworzyły swoje rynki pracy dla nowych państw Unii nie powinny spodziewać się masowego napływu pracowników.
Więcej

Nabór wniosków o przyznanie premii młodym rolnikom

Trwa nabór wniosków o przyznanie premii młodym rolnikom. W tym roku na taką pomoc ARiMR ma 500 milionów zł.

Więcej

Tydzień zostało na złożenie wniosków o przyznanie dopłat za 2011

Wniosek o przyznanie płatności rolnicy mogą złożyć od 15 marca do 16 maja br. Podobnie jak w latach ubiegłych dopuszczalne jest także złożenie wniosku w terminie 25 dni kalendarzowych po tym terminie, czyli do 10 czerwca. W takim wypadku za każdy dzień opóźnienia należna rolnikowi dopłata będzie pomniejszana o 1 procent.
Więcej

Ponad 22,6 miliarda zł wypłaciła ARiMR z PROW 2007-13

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wdraża Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w najszybszym tempie pośród wszystkich państw Unii Europejskiej.
Więcej

Precyzja w zwalczaniu chorób rzepaku

Najważniejsze choroby rzepaku to sucha zgnilizna kapustnych, zgnilizna twardzikowa, czerń krzyżowych oraz szara pleśń. Wszystkie te choroby mogą być przyczyną znacznych strat w plonie w uprawie tej rośliny.
Więcej

Strona 5 z 14

 
 
.