Wiadomości

PROW: od dziś rusza nabór wniosków o przyznanie premii młodym rolnikom

W tym roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy z działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom" od 26 kwietnia do 24 czerwca.
Więcej

Ile soku w soku?

PE bierze pod lupę soki owocowe. Ich spożycie w UE dwukrotnie wzrosło w ostatnich dwudziestu latach. Jednak mogą wcale nie być tak zdrowe, jak nam mówiono. Deputowani chcą poprawić standardy produkcji soków i pomóc konsumentom w wyborze zdrowszych produktów.
Więcej

Rosja: ceny warzyw i owoców wciąż spadają

Z danych przedstawionych przez Fruit-Inform Project wynika, że w zeszłym tygodniu rosyjski rynek warzyw i owoców ponownie odnotował spadek cen. Tym razem obniżka nie była tak drastyczna jak poprzednia (sprzed dwóch tygodni) – średnio na poziomie około 0,7%.
Więcej

Tarczówki winne stratom

Owady z rodziny tarczówkowatych przyczyniły się do 37 milionów dolarów strat, jakie ponieśli sadownicy jabłek w czterech stanach USA.
Więcej

Chile: brak pszczół zagraża gospodarce

Chilijski przemysł owocowy jest zagrożony na skutek spadku populacji pszczół. Niesprzyjające zjawisko jest wynikiem ciągłej suszy dotykającej kraj.
Więcej

Ankieta ING: ceny żywności rosną jak na drożdżach

Ceny żywności według GUS są ok. 5% wyższe niż przed rokiem. W kolejnej ankiecie ING postanowiliśmy poznać opinie naszych klientów na tematy związane z zakupem artykułów spożywczych.
Więcej

Program „Owoce w szkole” – spotkanie w Komisji Europejskiej

W dniu 24 marca br. w Brukseli odbyło się specjalne posiedzenie Komitetu Zarządzającego ds. Wspólnej Organizacji Rynków Rolnych, połączone z posiedzeniem Grupy Doradczej ds. owoców i warzyw, poświęcone w całości programowi „Owoce w szkole”.
Więcej

Wnioski w ramach pomocy de minimis

Od 15 stycznia do 21 marca 2011 r. rolnicy, w ramach pomocy de minimis, złożyli już 9 tys. wniosków o przyznanie wsparcia finansowego z tytułu wykorzystanego materiału siewnego pod zbiory w 2011 r.
Więcej

Kolumbijskie plantacje kawy przechodzą kryzys

W ciągu ostatnich lat wiele kluczowych plantacji kawy w Ameryce Południowej ucierpiało w wyniku rosnącej temperatury oraz bardziej intensywnych i trudnych do przewidzenia opadów, co, zdaniem naukowców, jest częściowo rezultatem globalnego ocieplenia.
Więcej

ARiMR przypomina - wypalanie traw jest zabronione i grożą za to sankcje finansowe

Przyszła już wiosna, na dworze jest coraz cieplej i niebawem z łąk i pól zniknie, pozostała po roztopionych śniegach, woda. Wtedy, u niektórych osób, może niestety pojawić się pokusa, aby wypalić trawy, które zostały na łąkach z poprzedniego roku.
Więcej

Strona 6 z 14

 
 
.