Wiadomości

Lokalne Grupy Działania przyjmują wnioski o wsparcie inwestycji z PROW 2007-13

Wsparcie z cieszących się dużą popularnością działań "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" oraz "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" można otrzymać z dwóch źródeł.
Więcej

Jakość handlowa świeżych owoców i warzyw

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno - Spożywczych, realizując zadania określone w przepisach Unii Europejskiej oraz krajowych aktach prawnych, każdego roku, prowadzi systematyczne kontrole jakości handlowej świeżych owoców i warzyw na wszystkich etapach obrotu handlowego.
Więcej

Ukraina: rekordowy wzrost cen warzyw i owoców

Ceny warzyw i owoców wzrosły w zeszłym tygodniu na Ukrainie aż o 6,4%. Tendencja ta nabrała rekordowego tempa w pierwszych dziesięciu dniach marca i nic, nawet spadek o 1-3% stawek za warzywa szklarniowe, nie zdołało jej powstrzymać.
Więcej

Produkcja mieszanek paszowych w Unii Europejskiej

Produkcja mieszanek paszowych w 27 krajach Unii Europejskiej w 2010 r. osiągnęła 149 mln ton, czyli była o 0,5% większa niż rok wcześniej.
Więcej

Chomik europejski znika z krajobrazu rolniczego Polski

O 75 procent zmniejszył się w Polsce przez ostatnie 40 lat obszar występowania chomika europejskiego. Ten polny gryzoń - nazywany na wsiach skrzotkiem, hamsterem czy zimnym psem - jest gatunkiem zagrożonym w skali kontynentu europejskiego.
Więcej

Programy ochrony owoców i warzyw uwzględniające normy Federacji Rosyjskiej

Podejmując decyzję o produkcji owoców i warzyw z przeznaczeniem na rynek rosyjski należy wypełnić określone przez odbiorcę wymagania.
Więcej

Spotkanie na temat konsolidacji producentów rolnych

Podsekretarz stanu Andrzej Butra uczestniczył 25 lutego br. w spotkaniu dotyczącym realizacji Programu „Konsolidacja gospodarcza towarowych producentów rolnych województwa opolskiego”.
Więcej

Konferencja Eksporterów Przemysłu Rolno-Spożywczego

Podsekretarz stanu Marian Zalewski uczestniczył dzisiaj w Konferencji Eksporterów Przemysłu Rolno-Spożywczego, zorganizowanej już po raz dziewiąty przez Stowarzyszenie Eksporterów Polskich. Wydarzenie było okazją do dyskusji na temat warunków i perspektyw rozwoju polskiego eksportu rolno-spożywczego, nowych możliwości i kierunków.
Więcej

Hiszpania: Andaluzja wysyła 2,5 miliona ton owoców i warzyw do UE

Niemcy, Francja, Holandia, Wielka Brytania i Włochy to główni konsumenci andaluzyjskich owoców i warzyw. Hiszpański region pozwala mieszkańcom tych krajów cieszyć się świeżymi produktami przez cały rok, również w miesiącach zimowych.
Więcej

Hiszpania: mróz zniszczył hektary upraw

Rolnicy z Walencji skarżą się, że władze wspólnoty autonomicznej zapomniały o dotkniętych klęską.
Więcej

Strona 7 z 14

 
 
.