Tytoń

Nowa płatność do tytoniu i zmiana formy wsparcia owoców miękkich

Kierownictwo Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi przyjęło wczoraj projekt ustawy o zmianie ustawy o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego, który przewiduje wprowadzenie w latach 2012-2013 nowej płatności do tytoniu wysokiej jakości oraz oddzielnej płatności do owoców miękkich.
Więcej

Tytoń jako wykrywacz bomb

Rośliny można wykorzystać do wykrywania potencjalnych terrorystów - informuje "New Scientist". Nad użyciem roślin jako czujników pracuje zespół June Medford z Colorado State University.
Więcej

Przechwycono pełen kontener tytoniu za milion zł.

W sobotę 26.06.2010 r. rano, w Nowym Dworze Mazowieckim funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Służby Celnej z grup mobilnych przeprowadzili kontrolę kontenera znajdującego się na ciężarówce o mazowieckich numerach rejestracyjnych.
Więcej

Podwójne uderzenie CBŚ w tytoniowy biznes

Policjanci CBŚ zlikwidowali dwie nielegalne fabryki papierosów. W Szczecinie funkcjonariusze zatrzymali 8 mężczyzn, zabezpieczyli ponad 16 ton tytoniu i zlikwidowali linię produkcyjną papierosów. Z kolei w Łodzi w ręce śledczych wpadło 12 mężczyzn.
Więcej

Spotkanie branży tytoniowej

Spotkanie branży tytoniowej Sytuacja w branży tytoniowej to temat spotkania zainicjowanego przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wzięli w nim udział przedstawiciele organizacji skupiających plantatorów tytoniu, pierwszych przetwórców oraz producentów wyrobów tytoniowych.
Więcej
 
 
.