Gruszki

Gruszki: zmiany cen skupu

Wg biuletynu MRiRW pt. „Rynek owoców i warzyw świeżych” (numer 42/2011) w dniach 24-25 października br. średnia cena skupu netto gruszek spadła o 3,26% względem poprzedniego tygodnia i wyniosła 1,78 zł za kilogram.
Więcej

Hiszpania: spadła produkcja gruszek

Zgodnie z ostatnimi przewidywaniami służb technicznych spółdzielni rolniczych z Hiszpanii produkcja jabłek powinna sięgnąć w tym roku 501 783 ton, czyli o około 3,2% więcej niż w ubiegłym sezonie, zaś gruszek 427 178 ton, co oznacza spadek o 5%.
Więcej

Gruszki: spadek cen skupu

Z danych zawartych w najnowszym biuletynie MRiRW pt. „Rynek owoców i warzyw świeżych” (nr 11/2011) wynika, że na początku tego tygodnia w porównaniu do poprzedniego średnia cena skupu netto gruszek była o prawie 14,3% niższa.
Więcej

Gruszki: ceny w skupach dwóch województw

Z danych zawartych w najnowszym biuletynie MRiRW pt. „Rynek owoców i warzyw świeżych” (nr 8/2011) wynika, że w dniach 28 lutego – 1 marca średnia cena skupu netto gruszek wzrosła o 13,84%.
Więcej

Gruszki importowane: sytuacja na giełdach

Na rynkach hurtowych w ostatnich dniach koszt kilograma importowanych gruszek waha się od 4 do 5 zł.
Więcej

Gruszki Lukasówki: ostatnie tygodnie na rynkach

Wczoraj gruszki odmiany Lukasówka potaniały w Broniszach. Natomiast w Lublinie ceny są w tym miesiącu dosyć stabilne.
Więcej

Gruszki Konferencja: ceny na rynkach głównie bez zmian

Na rynkach hurtowych najpopularniejszą odmianą gruszek wydaje się być Konferencja. Jej ceny w ostatnich tygodniach pozostawały raczej na stabilnych poziomach.
Więcej

Gruszki: wzrost cen skupu

W czwartek 27 stycznia 2011 roku Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi opublikowało na swojej stronie kolejny już w tym roku biuletyn (oznaczony numerem 3/2011) nt. rynku owoców i warzyw świeżych za okres 17 – 27 stycznia 2011.
Więcej

Gruszki: ceny skupu na przełomie roku

Z danych zawartych w najnowszym biuletynie MRiRW pt. „Rynek owoców i warzyw świeżych” (nr 1/2011) wynika, że na przełomie roku średnia cena skupu netto gruszek wzrosła raptem o 1 groszy, czyli 0,36%.
Więcej

Gruszki: ceny skupu w spółdzielniach ogrodniczych

Z danych zawartych w najnowszym biuletynie MRiRW pt. „Rynek owoców i warzyw świeżych” (nr 50/2010) wynika, że po podwyżce w połowie grudnia średnia cena skupu netto gruszek przed świętami spadła o 4,83%.
Więcej

Strona 1 z 2

 
 
.