Owoce

Jabłka deserowe: wzrost cen skupu na koniec stycznia

Wg biuletynu MRiRW pt. „Rynek owoców i warzyw świeżych” (numer 04/2012) w spółdzielniach ogrodniczych, zakładach przetwórczych i chłodniach w dniach 30-31 stycznia br. skup jabłek deserowych prowadzony był po średniej cenie 1,53 zł za kilogram.
Więcej

Hiszpania: spadek produkcji cytryn

Postępujący spadek cen owoców cytrusowych wpłynął na zmniejszenie powierzchni ich uprawy w Alicante.
Więcej

Hiszpania: najgorsza kampania cytrusowa stulecia

Prezes Palmanaranja. Teodoro Revilla powiedział, że nie jest zadowolony z wyników obecnej kampanii cytrusowej. Dodał też, że perspektywy dla tego sektora nie są najlepsze. „Stoimy w obliczu najgorszej kampanii tego stulecia”, podkreślał.
Więcej

Niemcy: 2011 złym rokiem w Meklemburgii-Pomorzu Przednim

Urząd statystyczny W Meklemburgii-Pomorzu Przednim ujawnił, że w 2011 roku zebrano w sumie 22 800 ton owoców.
Więcej

RPA: zbiory winogron doskonałej jakości

W RPA sezon winogronowy został opóźniony o 2 tygodnie, choć plantatorzy twierdzą, że warunki pogodowe są idealne do zbiorów.
Więcej

Hiszpania: dobre zbiory cytrusów w prowincji Huelva

 
Produkcja cytrusów w prowincji Huelva w sezonie 2010/2011 sięgnie 460 000 ton, co stanowi wzrost o 18,9% w stosunku do zeszłego roku. Dane pochodzą z Ministerstwa Rolnictwa i Rybołówstwa.
Więcej

Jabłka odmiany Szampion: ceny skupu

Spółdzielnie ogrodnicze, zakłady przetwórcze i chłodnie wg biuletynu MRiRW pt. „Rynek owoców i warzyw świeżych” (numer 46/2011) w dniach 21-22 listopada br. skupowały jabłka szampiony po średniej cenie netto 1,38 zł za kilogram.
Więcej

Jabłka Boskoop: ceny na rynkach hurtowych

Na rynkach hurtowych ceny jabłek odmiany Boskoop są obecnie mocno zróżnicowane. Koszt kilograma waha się od 90 groszy do ponad 2,30 zł.
Więcej

Jabłka Sampion: zróżnicowane ceny na giełdach

Za kilogram jabłek odmiany Sampion obecnie zapłacimy na rynkach hurtowych od 0,80 do 2 zł. Jak widać, zależnie od giełdy ceny mogą się bardzo różnić.
Więcej

Jabłka Gala: stabilne ceny na rynkach hurtowych

Na rynkach hurtowych w pierwszej połowie listopada ceny jabłek odmiany Gala pozostawały na względnie stałych poziomach.
Więcej

Jabłka deserowe: w skupach zmiany cen

Wg biuletynu MRiRW pt. „Rynek owoców i warzyw świeżych” (numer 44/2011) w dniach 7-8 listopada br. o 3,88% spadła średnia cena skupu netto jabłek deserowych.
Więcej

Gruszki: zmiany cen skupu

Wg biuletynu MRiRW pt. „Rynek owoców i warzyw świeżych” (numer 42/2011) w dniach 24-25 października br. średnia cena skupu netto gruszek spadła o 3,26% względem poprzedniego tygodnia i wyniosła 1,78 zł za kilogram.
Więcej

Brazylia: wzrost zbiorów pomarańczy

Poziom produkcji pomarańczy w bieżącym roku w brazylijskim stanie Sao Paulo może sięgnąć 377 006 000 pudełek (40,8 kg każde), co oznacza 27-procentowy wzrost w stosunku do ostatnich zbiorów. Dane przedstawiono 1 września.
Więcej

Hiszpania: susza wpływa na cytrusy

Zbiory owoców cytrusowych będą słabe z powodu suszy. Pogoda wpłynęła też na migdałowce. Niektóre drzewka obumarły.
Więcej

Jabłka przemysłowe: ceny skupu

Wg biuletynu MRiRW pt. „Rynek owoców i warzyw świeżych” (numer 41/2011) w dniach 17-18 października br. spółdzielnie ogrodnicze, zakłady przetwórcze i chłodnie skupowały jabłka przemysłowe po średniej cenie netto 0,54 zł za kilogram.
Więcej

Strona 1 z 17

 
 
.