Śliwki

Francja: katastrofalny sezon śliwkowy

Ten sezon jest katastrofalny, jeśli chodzi o uprawę owoców w departamencie Tarn i Garonna, gdzie rolnictwo jest głównym źródłem dochodów. Przede wszystkim obfite opady deszczu w lipcu przyczyniły się do strat. Najbardziej dotkniętą odmianą śliwek jest Renkloda.
Więcej

Śliwki: ceny skupu na początku sierpnia

Spółdzielnie ogrodnicze, zakłady przetwórcze i chłodnie wg biuletynu MRiRW pt. „Rynek owoców i warzyw świeżych” (numer 30/2011) w dniach 1-2 sierpnia br. skupowały śliwki po średniej cenie netto 1,83 zł za kilogram.
Więcej

Śliwki: importowane owoce na rynkach hurtowych

Na niektórych rynkach hurtowych dostępne są importowane śliwki. W ostatnich tygodniach ceny tych owoców były dosyć stabilne.
Więcej

Śliwki suszone z pestką: ceny skupu

Z danych zawartych w najnowszym biuletynie MRiRW pt. „Rynek owoców i warzyw świeżych” (nr 48/2010) wynika, że w dniach 6 – 7 grudnia spółdzielnie ogrodnicze skupowały śliwki suszone z pestką po średniej cenie netto wynoszącej 6,29 zł za kilogram.
Więcej

Śliwki: wzrosty cen skup w ciągu tygodnia oraz względem ubiegłego roku

Z danych zawartych w najnowszym biuletynie MRiRW pt. „Rynek owoców i warzyw świeżych” (nr 38/2010) wynika, że w dniach 27 – 28 września o 18,9% wzrosła średnia cena skupu netto śliwek.
Więcej

Śliwki: wyraźny spadek cen skupu w spółdzielniach ogrodniczych

Z danych zawartych w najnowszym biuletynie MRiRW pt. „Rynek owoców i warzyw świeżych” (nr 32/2010) wynika, że drugi raz z rzędu wyraźnie spadła średnia cena skupu netto śliwek.
Więcej

Śliwa migdał (Prunus dulcis P. Mill.) - Migdał

Śliwa migdał (Prunus dulcis P. Mill.), nazywana także migdałowcem lub migdałem - gatunek rośliny wieloletniej z rodziny różowatych. Pochodzi prawdopodobnie z Azji Środkowej i Azji Mniejszej.
Więcej
 
 
.