Kukurydza: ceny targowiskowe i skupu

Według danych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zaprezentowanych w publikacji „Rynek zbóż” (nr 1/2012), przeciętna cena targowiskowa kukurydzy w okresie od 2 do 8 stycznia 2012 wyniosła 920 zł/t i była o 15 zł (1,6 %) niższa w porównaniu z tygodniem wcześniejszym.

Największe zmiany cen miały miejsce w mazowieckim (spadek o 4,5 %, z 1000 do 955 zł/t) i śląskim (spadek o 4 %, z 933 do 896 zł/t). Wzrost o 2,9 % zanotowano w podkarpackim i małopolskim. W pierwszym z wymienionych średni koszt tony analizowanego ziarna ukształtował się na poziomie 937 zł, w drugim 900 zł. Mniejszej skali wzrost miał miejsce w świętokrzyskim (o 1,4 % do 913 zł/t).

„Rynek zbóż” nie zawierał danych z dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, podlaskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, zachodniopomorskiego. Koszt tony kukurydzy kształtował się od 800 (lubelskie) do 1000 zł (łódzkie).

W okresie od 2 do 8 stycznia 2012 średnia cena skupu kukurydzy paszowej wyniosła 744 zł/t netto. Oznacza to wzrost tydzień do tygodnia o 2,6 %, natomiast rok do roku spadek o 6,5 %.

D.R.

Źródło: „Rynek zbóż” (nr 1/2012), Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Tekst pochodzi ze strony notowaniacen.pl

Reklama

Męskie żele pod prysznic rewiatlizując skórę. oferta Kup u nas prezent dla swojego mężczyzny.

Makijaż permanentny (makijaż trwały) wykonujemy metodą idealną dla naturalnego podkreślenia konturu ust, brwi i oczu. http://studiomakijazu.lublin.pl/ Metoda LONG-TIME-LINER CONTURE MAKE-UP jaką stosujemy, dzięki zastosowaniu unikatowej technologii oraz pigmentów pochodzenia naturalnego, pozwala pozostać w harmonii z naturalnymi rysami twarzy.

Współpracujemy tylko z doświadczonymi pracownikami, profesjonalnymi gospodarstwami szkółkarskimi i ogrodniczymi. http://ogrodywlodzi.pl/ Udzielamy gwarancji na oferowane przez nas usługi.


 
 
.