Kukurydza: przeciętna cena skupu obniżyła się

W okresie od 16 do 22 stycznia 2012 kukurydza na targowiskach kosztowała średnio 906 zł/t – tak wynika z danych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zgromadzonych w biuletynie „Rynek zbóż” (nr 03/2012). W ujęciu tygodniowym oznacza to spadek o 5 zł (0,6%).

Ceny na targowiskach poszczególnych województw pozostawały względnie stabilne. Największą zmianę w przeciągu tygodnia odnotowano w podkarpackim. Spadek wyniósł 3,6% (z 933 do 900 zł/t). Kukurydza w śląskim potaniała o 0,5% do 881 zł/t, a w mazowieckim o 0,1% do 907 zł/t. Średnie ceny analizowanego zboża w lubelskim, lubuskim, łódzkim, małopolskim, wielkopolskim nie uległy zmianie w ujęciu tygodniowym.

„Rynek zbóż” nie zawierał informacji z dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, pomorskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, zachodniopomorskiego. Koszt tony wahał się od 850 (lubelskie, małopolskie) do 1200 zł (lubuskie).

W okresie od 16 do 22 stycznia 2012 średnia cena skupu kukurydzy paszowej wyniosła 754 zł/t netto – była niższa zarówno w ujęciu tygodniowym (o 2,3%), jak i w ujęciu rocznym (o 11,6%).

D.R.

Źródło: „Rynek zbóż” (nr 03/2012), Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Tekst pochodzi ze strony notowaniacen.pl

Reklama

Chcesz wyglądać wystrzałowo? Kup torebkę w Laborsie. kliknij Szeroki wachlarz galanterii skórzanej.

Świadectwo energetyczne (zwane potocznie certyfikatem energetycznym) to dokument wydany przez licencjonowanego audytora energetycznego, który musi posiadać każdy budynek oddawany do użytkowania. certyfikaty energetyczne lublin Certyfikatem objęta jest nie tylko energia tracona przez przegrody, czy w instalacji grzewczej, ale także i instalacjach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych oraz instalacji ciepłej wody użytkowej.

Nasz sklep z biżuterią wyróżnia ogromny wybór, atrakcyjne ceny oraz najwyższą jakość oferowanych przez nas wyjątkowych i oryginalnych produktów. sklep z dewocjonaliami Wejdź na naszą stronę i sprawdź sam.


 
 
.