Owies: w skupach podrożał owies paszowy

Z informacji Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, opublikowanych w biuletynie „Rynek zbóż” (nr 1/2012), wynika, że w okresie od 2 do 8 stycznia 2012 owies kosztował średnio 693 zł/t wobec 701 zł/t tydzień wcześniej – oznacza to spadek o 1,1 %.

W głównej mierze do takiej sytuacji przyczyniły się spadki cen w łódzkim i śląskim. W pierwszym z wymienionych średni koszt tony owsa potaniał w przeciągu tygodnia o 9,5 % do 633 zł/t, w drugim o 6,8 % do 746 zł/t. Owies dość wyraźnie potaniał także w mazowieckim (z 725 do 703 zł/t, czyli o 3 %). Nieco mniejszej skali spadek (o 2,1 % do 669 zł/t) zanotowano w podlaskim.

„Rynek zbóż” (nr 1/2012) nie zawierał danych z następujących województwa: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego. Tonę owsa wyceniano od 591 (świętokrzyskie) do 800 zł (wielkopolskie).

W okresie od 2 do 8 stycznia 2012 przedsiębiorstwa dokonujące zakupu zbóż oferowały za tonę owsa paszowego 655 zł netto – o 4,6 % więcej w ujęciu tygodniowym.

D.R.

Źródło: „Rynek zbóż” (nr 1/2012), Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Tekst pochodzi ze strony notowaniacen.pl

Reklama

Obecnie jesteśmy największym producentem osłon okiennych we wschodniej Polsce, a swoje produkty dystrybuujemy na terenie całego kraju. http://www.domosystem.pl/ Nasze marki wyróżnia dbałość o design w doborze wzorów i rodzajów oferowanych produktów.

Mamy specjalną ofertę drewna klejonego tylko dla firm. drewno konstrukcyjne Zadzwoń do nas i zapytaj o szczegóły.

Najwyższej jakości drewno konstrukcyjne. drewno profilowane Najniższe ceny na rynku.

Sprzedaż piasku i kruszywa. Na terenie całej Lubelszczyzny. kruszywo Lublin Zadzwoń i zapytaj o aktualne ceny.


 
 
.