Wiadomości

Pierwsza Regionalna Konferencja Sadownicza w Nowym Sączu

17 lutego w Nowym Sączu odbyła się Pierwsza Regionalna Konferencja Sadownicza "Nowoczesne technologie regulacji żyzności gleby w sadach dla poprawy plonowania drzew i jakości owoców".
Więcej

Biostymulatory – nowe spojrzenie

Biostymulatory to preparaty, których wpływ na rośliny nie ma charakteru odżywczego, a ich stosowanie nie usuwa ani nie obniża natężenia czynnika stresowego, czyli nie zmieniają środowiska.
Więcej

Europejczycy jedzą za mało warzyw i owoców

Jak wynika z badań Europejskiej Rady Informacji o Żywności (EUFIC), spora część mieszkańców Europy nie zjada zalecanej ilości warzyw i owoców.
Więcej

Nowości z targów ogrodniczych

W styczniu odbyły się w Warszawie dwie najważniejsze imprezy targowe branży ogrodniczej. 10-11 stycznia były to Targi Sadownictwa i Warzywnictwa, a 13-14 Międzynarodowe Targi Agrotechniki Sadowniczej.
Więcej

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa 2012

10 i 11 stycznia w Warszawie, w Centrum EXPO XXI odbędą się kolejne Targi Sadownictwa i Warzywnictwa. Podczas imprezy zostanie zaprezentowana bogata oferta handlowa firm produkujących i dystrybuujących środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, materiał szkółkarski, maszyny oraz narzędzia i akcesoria ogrodnicze.
Więcej

Naukowcy: ocieplanie klimatu przyspiesza rozwój upraw

Długoletnie obserwacje potwierdzają, że klimat w Polsce ociepla się. Wzrost temperatury przyspiesza zaś dojrzewanie roślin i zmienia bilans wodny - uważają naukowcy z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.
Więcej

Spadek liczby gospodarstw w Europie

Liczba gospodarstw w Europie spadła o 20% między 2003 a 2010 rokiem. W 2003 roku było około 15 milionów farm, ale w ostatnim czasie ich ilość spadła do 12 milionów.
Więcej

Główni producenci owoców i warzyw

3 kraje – Włochy, Francja, Hiszpania – pokrywają 70% zapotrzebowania na świeże owoce w Unii Europejskiej.
Więcej

Rezolucja Parlamentu Europejskiego dotycząca bezpieczeństw pszczół

Parlament Europejski przyjął w ostatnich dniach rezolucję w sprawie zdrowia pszczół miodnych i wyzwań dla sektora pszczelarskiego. Jednym z kluczowych elementów tego dokumentu jest wpływ nowoczesnego rolnictwa na pszczoły.
Więcej

Zwrot podatku VAT dla eksporterów zbóż z Ukrainy – kolejna zmiana!

Rada Najwyższa Ukrainy wycofała się z propozycji przywrócenia zwrotu podatku VAT dla eksporterów zbóż z Ukrainy.
Więcej

Strona 1 z 14

 
 
.